زمانیکه شبکه فلر راه‌اندازی شود هولدرهای واجد شرایط در همان ابتدا ۱۵٪ از سهم ایردراپ خود را دریافت خواهند کرد. پس از آن هر ماه به صورت میانگین ۳٪ از توکن‌های باقیمانده به حساب آنها واریز خواهد شد. این فرآیند حداقل ۲۵ ماه و حداکثر ۳۴ ماه طول خواهد کشید.
بر اساس اطلاعیه فلر این برنامه‌ریزی به گونه‌ای طراحی شده است تا از فشار فروش توکن FLR و سایر آثار منفی آن بر قیمت این توکن کاسته شود. در متن این اطلاعیه آمده است:
ما همیشه بر این عقیده بوده‌ایم هولدرهای XRP تنها کسانی هستند که شایستگی تامین نقدینگی لازم برای صادر کردن توکن FXRP را روی شبکه فلر دارا هستند. تنها راه رسیدن به این هدف از نظر ما توزیع توکن اسپارک (یا همان FLR) است.

تنها عده معدودی از مردم به جای در آغوش گرفتن شبکه Flare و Spark به خاطر کاربردهای آنها، به دنبال دریافت توکن اسپارک هستند چون فکر می‌کنند این پول رایگان است که به دست آنها می‌رسد. برای کاهش آثار منفی در این روند، حجم نقدینگی که به بازار وارد می‌شود در هر دوره محدود در نظر گرفته شده است.
شبکه فلر و توکن بومی آن با نام اسپارک (FLR) قصد دارد تا قابلیت‌های قرارداد هوشمند را به بلاکچین‌های مختلف اضافه کند. شبکه Flare این فرآیند را با ریپل و لایت کوین (LTC) شروع می‌کند.
فلر در گذشته اعلام کرده بود که جامعه این شبکه باید در نحوه توزیع آن تصمیم‌گیرنده باشد اما در نهایت این تصمیم عوض شد.
تصمیم قبلی مبنی بر مشارکت جامعه تا حدودی به دلیل نگرانی‌هایی در مورد قوانین مالیاتی اتخاذ شده بود. تیم توسعه‌دهنده شبکه Flare اعلام کرده است کسانیکه نگران پرداخت مالیات هستند می‌توانند در برنامه توزیع ۳٪ ماهانه شرکت نکنند.
ما در گذشته نحوه دریافت ایردراپ توکن اسپارک را آموزش داده بودیم. مهلت ارسال درخواست شرکت در ایردراپ توکن فلر تا تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ بوده است. توکن‌های فلر به کاربرانی که در این مدت در کیف‌پول‌ها و صرافی‌های رمز ارز معرفی شده، ارز دیجیتال XRP داشته‌اند تعلق می‌گیرد. آیا شما اقدامات لازم را انجام داده‌‌اید؟
منبع:dailyhold
مترجم:صفایی