جک دورسی مدیرعامل شرکت اسکوئر امروز از طریق توییتر اعلام کرد که این شرکت پرداختی در نظر دارد تا کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین تولید کند.
به نقل از decrypt، ابتدا جسی دروگوسکر (Jesse Dorogusker) رییس بخش توسعه محصولات شرکت اسکوئر در توییتر نوشت که این شرکت قصد دارد یک کیف پول سخت‌افزاری تولید کند تا تصدی و حفظ بیت کوین را بیش از پیش رواج دهد. سپس جک دورسی این توییت را بازنشر کرد و افزود:
در حال انجام آن هستیم.

جک دورسی: حاضرم به خاطر بیت کوین، توییتر و اسکوئر را ترک کنم!

دورسی ماه گذشته گفته بود که این شرکت نیم نگاهی به ساخت یک کيف پول بیت کوین دارد.
کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین که به آنها کیف پول سرد یا آفلاین گفته می‌شود همانند یک حافظه فلش عمل می‌کنند که عملکرد آنها منحصرا مربوط به رمزارزها هستند. این کیف پول‌ها با امکان‌پذیر ساختن ذخیره‌سازی کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین، امنیت دارایی‌ها را تضمین می‌کنند. لجر و ترزور دو شرکت سازنده برتر کیف پول‌های سخت‌افزاری هستند. بنابراین شرکت اسکوئر هم‌اکنون نیز رقبای سرسختی پیش روی خود دارد.
اگرچه شرکت اسکوئر به خاطر نرم‌افزار پردازش پرداخت‌های خود شناخته می‌شود اما پایانه‌ها و چیپ‌های برای پرداخت‌های در محل دارد که مختص به این شرکت است. به علاوه، برنامه Cash App این شرکت هم‌اکنون نیز خرید و فروش بیت کوین را امکان‌پذیر ساخته است.
دورسی مشخصا بیان کرده که امیدوار است مشتریان شرکت اسکوئر با استفاده از کیف پول سخت‌افزاری جدید، می‌توانند آینده موردنظر را محقق سازند.
دورسی و شرکت اسکوئر چندین بار از تعهد خود به بیت کوین سخن گفته‌اند. برای مثال، جک دورسی در همایش ۲۰۲۱ بیت کوین در شهر میامی آمریکا شرکت کرده است و شرکت اسکوئر نیز بیش از ۸۰۰۰ بیت کوین به ارزش ۲۶۲ میلیون دلار خریداری کرده است.
در گزارش درآمد سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ شرکت اسکوئر آمده است که این شرکت معتقد است بیت کوین ابزار تقویت و انسجام اقتصادی است و مسیری برای مردم فراهم می‌کند تا در سیستم پولی جهانی مشارکت داشته باشند و آینده مالی خود را بیمه کنند.

منبع:decrypt
مترجم:صفایی