طی چند ساعت گذشته، موج جدیدی از فروش، قیمت بیت کوین را به سطح حمایت ۳۲،۰۰۰ دلار نزدیک کرده است، زیرا حجم کم معاملات و از سوی دیگر بی علاقگی عمومی معامله گران، قیمت را به بخش های پایین تر از محدوده فعلی خود نزدیک می کند.
قیمت اتریوم نیز همزمان با بیت کوین تحت فشار قرار گرفت زیرا شبکه هاردفورک لندن نتوانست قیمت را بالاتر از ۲۰۰۰ دلار پشتیبانی کند و منجر به سقوط در کمترین قیمت روزانه یعنی ۱۹۱۸ دلار شد.

دامنه فشرده سازی بیت کوین کم می شود
برخی از اطلاعات در مورد شرایط فعلی بازار توسط گس فرینگ، یک کاربر توییتر ارائه شده است که توییتی را منتشر کرده و موارد قبلی معاملات محدود به بیت کوین را برجسته می کند.

قیمت بیت کوین تمایل دارد در یک بازه ثابت معامله شود. نمونه های قبلی حداکثر ۱۳۲ روز طول کشیدند، همانطور که در اواخر ۲۰۱۸ تا اوایل سال ۲۰۱۹ هم شاهد آن بودیم.
دامنه فشرده سازی کنونی ۵۵ روز طول کشیده است که از ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد) شروع شده و در محدوده تنگ تری بین ۳۰،۰۰۰ تا ۳۶،۵۰۰ دلار دیده می شود.

با ادامه درجا زدن بیت کوین، آلت کوین ها نیز به شدت ضربه می خورند
بازار آلت کوین ها با فروش شدید بعد از ظهر بسیار متضرر شد، اما در حالی که معامله گران با عجله در حال خروج از بازار بودند، تعداد کمی از کوین ها سبز باقی ماندند.
توکن های NFT و بازی مانند Axie Infinity (AXS) و Small Love Potion (SLP) همچنان نقطه روشن این بازار تاریک هستند و به ترتیب ۲۲ و ۳۵ درصد سود کسب کردند.

از دیگر سودهای قابل توجه می توان به افزایش ۱۶ درصدی قیمت شبکه Phala (PHALA) و ۱۵ درصدی MyNeighborAlice (ALICE) اشاره کرد.

سقف کلی بازار رمزارزها در حال حاضر ۱/۳۱۴ تریلیون دلار و نرخ دامیننس بیت کوین ۴۶/۱٪ است.
منبع:Cointelegraph
مترجم:صفایی