-

قوانین و شرایط استفاده از خدمات


شرایط اساسی و اولیه‌ی استفاده کاربران از خدمات


موضوع موافقنامه‌ی حاضر، تدوین اصول اولیه از قبیل حقوق، تکالیف و مسئولیت‌ها و نیز دستورالعمل‌های لازم جهت استفاده کاربر، از خدمات سایت بیتی‌بن که برای انجام معاملات ارز های دیجیتال با نرخ های مشخص به کاربران است. ـ این شرایط برای استفاده از سایت bitibon.com, bitibon.irکه از این پس در این موافقتنامه بیتی‌بن نامیده می شود ، تنظیم گردیده است. کاربران و سایت بیتی‌بن ملزم به انجام تعهدات خود که در قالب این موافقتنامه به تایید طرفین رسید است می باشند. بیتی‌بن تابع جاری قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و از کلیه ی مقررات حاکم بر آن تبعیت می کند. ـ مفاد موافقنامه که از سوی بیتی‌بن ارائه شده است و کاربر اذعان می دارد پس از تایید و ثبت نام، کلیه موارد و قوانین درج شده در این موافقتنامه را مطالعه و تایید نموده است و خود را ملزم به عمل به قوانین مندرج در این موافق نامه می داند. همچنین در صورت لزوم یا تغییر قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران بیتی‌بن امکان تغییر یا اصلاح قوانین و مقررات را خواهد داشت و در صورت این اتفاق کلیه موارد اصلاح شده توسط ایمیل و در هنگام نخستین ورود کاربر به وب سایت با شناسه کاربری خود به وی اطلاع داده خواهد شد و در صورت نیاز تایید مجدد در این خصوص از کاربر اخذ می گردد بدیهی است ارسال ایمیل اطلاع رسانی نیز به منزله آگاهی کاربر از تغییرات احتمالی در این موافقت نامه تلقی می گردد.کاربر می پذیرد که:


1ـ استفاده از خدمات سایت ( ثبت نام ـ خرید ـ فروش و کلیه امکانات قابل استفاده در وب سایت بیتی‌بن) به این معنی است که کاربر قوانین را در کمال صحت و سلامت بطور کامل مطالعه نموده ، فهمیده و قبول کرده است و در غیر اینصورت، حق استفاده از امکانات سایت را ندارد و مسیولیت کلیه تبعات استفاده ناصحیح از آن بر عهده کاربر می باشد.


۲ـ این حق برای وب سایت بیتی‌بن محفوظ است که در هر زمان که بخواهد، با اعلام مراتب قبلی به کاربر، مفاد این موافقتنامه را تغییر دهد. بدیهیست تغییر در مفاد این موافقت نامه پس از اطلاع رسانی از طریق ایمیل به کاربران قابل اجرا می باشد.


۳ـ با توجه به تایید دو مرحله ای ، تمامی معاملات انجام گرفته توسط کاربر صحیح تلقی می‌گردد. از این رو صیانت از حساب کاربری، رمز عبور یا سایر اطلاعات برعهده وی بوده و لازم است به صدمات ناشی از انجام تخلفات یا جرایم مالی توجه داشته باشد. همچنین کاربر موظف است اطلاعات کاربری ، نظیر شناسه کاربری و رمز عبور خود را در اختیار شخص ثالث قرار ندهد و در صورت انجام این کار وب سایت بیتی‌بن هیچ گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات افشا شده نخواهد داشت و مسیولیت کلیه خسارات ناشی از این امر بر عهده کاربر می باشد. همچنین در صورتی که این مسئله باعث ایجاد هرگونه آسیب مادی و معنوی به وب سایت بیتی‌بن گردد ، کاربر موظف به جبران خساراتی ناشی از این امر خواهد بود. تشخیص این مهم بر عهده سازمان ها و نهاد های ذیصلاح قانونی خواهد بود.


۴ـ معاملات ارز های دیجیتال بایستی با آگاهی و بررسی و در کمال صحت و سلامت عقلی انجام شود و مسئولیت ضرر نا آگاهانه از خرید ارز های دیجیتال به عهده خود کاربر است.


۵ـ تلاش بیتی‌بن ارائه‌ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته در طول شبانه روز خواهد بود. لیکن در صورت وقوع حادثه‌ای که منجر به تعلیق خدمات به علت اقدام غیر قانونی کاربران یا اشخاص ثالث و ... ، یا وقوع خطا در خدمات گردد ، بیتی‌بن در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل را مرتفع نموده و ارائه‌ی خدمات را از سر می‌گیرد. در این زمان می‌توانید درخواست بازیابی را بر اساس سوابق معاملاتی ارائه نمایید. اما سود و زیان ناشی از این وقفه زمانی بر عهده بیتی‌بن نمی باشد.


۶- در صورت وقوع خسارت به وب سایت بیتی‌بن، در اثر فعالیت‌های غیر قانونی کاربر یا توسط شناسه کاربر ، سایت می‌تواند طبق قانون جرایم رایانه ای که در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ پنجم خرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 20/3/1388 به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره 16306/121 مورخ 3/4/1388 مجلس شورای اسلامی واصل گردیده است، (پیوست این موافقت نامه ) نسبت به مطالبه‌ی خسارات ناشی از آن اقدام کند. لذا باید با رعایت قوانین و مقررات از خدمات ما استفاده کنید.


۷ ـ در صورت اصلاح و تغییر مفاد مندرج در این موافقت نامه پس از اعلام موارد توسط ایمیل ، تغییر در چارچوب موافقتنامه و ابلاغ به کاربر به منظور قبول موارد تغییر پس از ۷ روز از تاریخ مؤثر اعمال تغییرات مذکور، و عدم واکنش کاربر، موافقنامه‌ی اصلاحی تایید شده از سوی شما مفروض انگاشته خواهد شد. در صورت عدم توافق کاربر با موافقنامه‌ی اصلاحی، امکان خروج کاربر از عضویت به صورت جداگانه نیز وجود خواهد داشت.


۸ ـ مواردی که در این موافقنامه نمی‌باشد، تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و یا تابع قواعد اعلامی از سوی ما خواهد بود.مدیریت حساب‌ها


مراحل فرایند ایجاد حساب از سوی شما به شرح ذیل است:


الف ـ وارد کردن مشخصات شامل ایمیل و رمز


ب موافقت کاربر با این موافقنامه


ت- تکمیل فرآیند ثبت نام


ج ـ تأیید مشخصات کاربر از سوی سایت


برای استفاده از خدمات بیتی‌بن به یک حساب کاربری نیاز است و کاربرموظف به استفاده از حساب ایجاد شده از طریق وارد کردن اطلاعات صحیح می باشد که کاربر در این امر نباید از اطلاعات دیگران استفاده کرده یا قوانین و مقررات مربوطه را نقض نماید. در صورت استفاده از اطلاعات دیگران در تکمیل اطلاعات کاربری ، سایت می‌تواند طبق قانون جرایم رایانه ای که در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ پنجم خرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 20/3/1388 به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره 16306/121 مورخ 3/4/1388 مجلس شورای اسلامی واصل گردیده است، (پیوست این موافقت نامه ) نسبت به مطالبه‌ی خسارات ناشی از آن اقدام کند.تایید نکردن حساب کاربری


در موارد ذیل وب سایت بیتی‌بن میتواند یکطرفه ایجاد حساب را مردود اعلام کرده و نسبت به حذف حساب اقدام نماید:


۱ ـ چنانچه کاربر به سن قانونی نرسیده (۱۸ سال کامل شمسی)یا از اهلیت قانونی کافی برخوردار نباشید.(مگر با دخالت ولی خاص یا قیم قانونی)


۲ ـ تلاش برای ایجاد حساب از طریق ارائه‌ی اطلاعات شخصی دیگران توسط کاربر از قبیل نام یا آدرس پست الکترونیکی


۳ ـ عدم وارد کردن اطلاعات لازم یا وارد کردن اطلاعات نادرست در زمان ایجاد حساب از سوی کاربر


۴ـ در صورت عدم رعایت سایر قوانین و مقررات از سوی شما یا انجام اقداماتی برخلاف استانداردهای که توسط سایت اعلام می‌گردد.مدیریت حساب‌


۱ـ حساب شما تنها باید توسط خود شما مورد استفاده قرار گیرد. در صورت تغییرات اطالاعات شما پس از ثبت نام باید بلافاصله اطلاعات جدید را در اطلاعات حساب به روز کرده و منتظر تایید سایت در اسرع وقت باشید.


۲ـ در خصوص خسارات ناشی از عدم اصلاح اطلاعات یا صدمه‌ی ناشی از استفاده‌ی غیر مجاز از حساب توسط شخص ثالث که رمز عبور شما را به سرقت برده است، وب سایت بیتی‌بن هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و جبرای خسارات احتمالی مادی و معنوی ناشی از استفاده غیر مجاز از حساب توسط شخص ثالث بر وب سایت بیتی‌بن بر عهده کاربر می باشد.استفاده از خدمات


برای ارائه‌ی بهتر خدمات، ممکن است اعلامیه‌های مربوط به استفاده از خدمات، شامل انواع اطلاعات برای شما ارسال شود یا آن را مستقیماً به ایمیل یا تلفن همراه شما ارسال نماییم.


در صورت وقوع خطای سیستمی در استفاده از خدمات از جمله برنامه‌ها، می‌توانیم اطلاعات نادرست ناشی از خطا را حذف و اطلاعات حقیقی را اعمال کنیم.


نحوه‌ی استفاده از خدمات و موارد مهم


الف ـ در صورت نقض قوانین و مقررات از سوی کاربر بیتی‌بن میتواند به طور موقت یا دائمی مانع استفاده‌ی کاربر از خدمات وب سایت شود.


ب - در صورتی که کاربر اطلاعات ورود خود برای سامانه را از دست دهد، برای بازگرداندن اطلاعات به او، اطلاعاتی که بنا به صلاح دید ما است گرفته خواهد شد و در صورت تایید اطلاعات به فرد دسترسی مجدد لازم داده خواهد‌شد و در صورت احراز نشدن کامل هویت دسترسی بازگردانده نخواهد شد.


ج ـ در صورت عدم ورود طولانی مدت برای استفاده از خدمات معین، ممکن است جهت امکان استفاده از خدمات، از شما اطلاعات دیگری مطالبه کنیم. به ویژه اگر برای ۶ ماه یا بیشتر از حساب خود استفاده نکرده باشید.


کاربر با مطالعه این موافقت نامه می پذیرد که


۱- منبع و مقصد کلیه ی ارزهای دیجیتال در تراکنش های سایت کاملا قانونی و مطابق با قوانین بین المللی و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشند.


۲- مالک قانونی وجوه و حساب هایی است که وی در هر سفارش به هر نحو چه برای پرداخت و چه برای دریافت از آنها استفاده کرده است.


۳- اطلاعاتی که کاربر در خلال سفارش یا ثبت نام در سایت وارد کرده است کاملا محفوظ خواهد ماند و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد مگر با نامه ی قضایی و یا درخواست کتبی پلیس فتای جمهوری اسلامی ایران یا مراجع ذیصلاح قانونی.


۴- این حق برای بیتی‌بن محفوظ است که اطلاعات لازم برای احراز هویت را قبل از پذیرش از کاربر بخواهد. در این حال تا احراز هویت کامل به عمل نیامده است، عضویت کاربرامکان نخواهد داشت.


فرآیند احراز هویت شامل گردآوری اطلاعاتی از کاربر من جمله شماره تماس ثابت –آدرس – کارت ملی با تصویر آن – کد ملی و اطلاعات بانکی وی می باشد.


این اقدامات حریم شخصی وی را نقض نخواهد کرد و به هیچ شخص ثالثی ارائه نخواهد شد


تصمیم راجع به موفق یا ناموفق بودن احراز هویت فقط و فقط در اختیار بیتی‌بن خواهد بود و سایت بیتی‌بن می تواند یک احراز هویت را به تشخیص خود قبول کند یا رد کند


تراکنش هایی که توسط بیتی‌بن در خلال انجام سفارشات انجام می شود غیر قابل بازگشت هستند و تابع قوانین سیستم هر ارز دیجیتال مربوط به تراکنش انجام شده هستند.


۵- اطلاعات لازم در طی سفارش را با دقت وارد کرده است و کلیه ی مسئولیت مربوط به اشتباه وارد کردن اطلاعات در خلال سفارش با خود وی است و بیتی‌بن هیچ مسئولیتی در خصوص سفارش انجام شده ای که اطلاعات اشتباه داشته و موجب زیان کاربر شده نمی‌پذیرد.


۶- بیتی‌بن صرفا مسئول جابه جایی مقدار مشخص شده در تراکنش(سفارش خرید و فروش ) معین است و هیچ گونه مسئولیت دیگری ندارد.


۷- کارمزد خدمات بیتی‌بن ، همانطور که در بخش سفارش و تراکنش با نرخ مشخص نشان داده شده اند دریافت می گردد و کاربر اذعان میدارد که در هنگام درخواست انجام تراکنش ، مقادیر درج شده را مطالعه نموده و با آگاهی کامل اقدام به انجام این امر می نماید.


۸- هر گونه کارمزد – کمیسیون و هزینه ی دیگر که تابع قوانین جاری بانکی جمهوری اسلامی ایران جهت نقل و انتقال پول به کاربر اضافه نماید ، بر عهده ی کاربر خواهد بود و بیتی‌بن مسیولیتی در خصوص این گونه هزینه ها نخواهد داشت.


۹- بیتی‌بن هیچ گونه مسئولیتی راجع به تاخیر یا تراکنش ناموفق ایجاد شده در انجام سفارش به علت نقص یا مشکل یا تعمیرات سیستم ارز دیجیتال یا بانک پذیرنده ندارد.


۱۰- حقوق هر کاربر برای استفاده از سایت مخصوص به خود اوست و مسئولیت استفاده ی هر کاربر از نام کاربری و رمز عبور وی فقط و فقط به عهده ی کاربر خواهد بود. همچنین مسئولیت کلیه ی تراکنش های انجام شده از حساب کاربری وی بر عهده ی خود وی می باشد.


۱۱- هر گونه پیامدهای احتمالی مالیاتی ناشی از تراکنش های کاربران به عهده ی خود آنان خواهد بود و بیتی‌بن هیچ گونه مسئولیتی نخواهد داشت.


۱۲- کاربر جز در مورد انجام صحیح سفارش طبق قیمت مشخص و شفاف و کارمزد مشخص و شفاف طبق قرارداد فوق هیچ گونه ادعایی از سایت و مدیران – کارکنان – و کلیه ی مرتبطان با این سایت نمی تواند داشته باشد.


نکات مهم در رابطه با خدمات معاملات بیتی‌بن شامل موارد ذیل می‌شود. باید از این موارد آگاه بوده و آن‌ها را رعایت کنید:


۱۳- قیمت بازار پول مجازی که توسط ما بعضاً اعلام می‌شود ممکن است به طور موقت با قیمت واقعی همخوان نباشد که علت آن محدودیت‌های فنی از قبیل خطای سیستمی یا برنامه‌ای عدم تقارن محیطی، محدودیت در مورد فضای ارتباطی در داخل و خارج است. البته تمامی تلاش خود را برای رفع این تفاوت در قیمت انجام می‌دهیم.


۱۴- صحت اطلاعات شخصی کاربر را که نزد ماست تضمین نمی کنیم. به محض اطمینان از عدم صحت آن موظف به قطع استفاده‌ی کاربر مربوطه از خدمات معاملات بیتی‌بن خواهیم بود و اقدامات متقابل قانونی را به انجام خواهیم رساند.


۱۵- در برابر خسارات ناشی از به سرقت رفتن حساب شما توسط شخص ثالث مسئولیتی نخواهیم داشت. و هرگونه تبعات ناشی از آن برعهده کاربر می باشد.


۱۶- حداقل حجم معاملات در بیتی‌بن ..... هزارتومان می باشد.


۱۷ - اولین درخواست برداشت رمز ارز ۲۴ ساعت بعد از اولین خرید امکان پذیر خواهد بود. بدیهی است این محدودیت صرفا برای اولین درخواست اعمال می شود و بعد آز آن محدودیتی وجود نخواهد داشت .


۱۸- در صورت تعلیق حساب، تحقیقات اولیه در مورد حساب انجام داده و موظف خواهید بود که با ما و در صورت نیاز با مراجع ذیصلاح قانونی همکاری کامل به عمل آورید.


۱۹- در صورت تعلیق حساب، نمی‌توانید ریال را سپرده‌گذاری کرده یا درخواست واریز دهید و نمی‌توانید از کیف پول خود استفاده کنید.


۲۰- وجه ریالی را با توجه به میزان پول نقد در کیف پول ریال حساب خود دریافت خواهید کرد.


۲۱- همواره می‌توانید پول نقد معادل ریال خود را که در کیف پول حساب شماست، دریافت کنید. که به تعیین آن از سوی ما بستگی خواهد داشت. البته تعهدی به پرداخت سود مربوط برای ریال موجود در کیف الکترونیکی ریال شما نخواهیم داشت.


۲۲‍- می‌توانیم مبادله‌ی ریال را در شرایط ذیل ممنوع کرده و البته ممنوعیت و علت آن را به شما اعلام خواهیم کرد. الف ـ چنانچه درخواست کتبی از محاکم و نهادهای دولتی در این خصوص ارائه شود.


ب ـ در صورتی که مبلغ مبادله بالاتر از مبلغ قابل انتقال توسط سیستم های بانکی و قوانین بانکی جاری جمهوری اسلامی ایران باشد.


ج ـ در صورتی که کاربر مرتکب جرم شده یا مظنون به تملک عواید از محل ارتکاب جرم باشد.


دـ در سایر موارد چنانچه محدود کردن استفاده از خدمات پرداخت بر اساس سیاست عملیاتی ما ضروری تشخیص داده شود.۶ـ سایر موارد


۱/۶ ـ در حدود قانون هیچگونه تعهد یا ضمانتی برای اموری خاص مسکوت مانده در این موافقنامه از حیث ارائه‌ی خدمات بر عهده نمی گیریم. علاوه بر این، در خصوص محصولات یا ارزش واحد پول مجازی که خود آن را صادر نکرده یا واگذار ننموده و همچنین پرداخت آن را ضمانت ننموده ایم، هیچ گونه تعهدی نخواهیم داشت


۲/۶ـ در صورتی که خدمات در اثر اقدام شما دچار مشکل شود.


۳/۶ـ خسارات ناشی از فرایند ورود به خدمات و استفاده از آن


۴/۶ـ خسارات ناشی از دسترسی غیر قانونی شخص ثالث به سرور و استفاده غیر قانونی از آن


۵/۶ـ ضررهای ناشی از انتقال و انتشار بد افزارها از سوی شخص ثالث


۶/۶ـ ضررهای ناشی از استفاده شخص ثالث از خدمات، خساراتی ناشی از دور زدن، حذف یا نابودی اطلاعات ارسال شده .


۷/۶ـ ضررهای ناشی از قصور در خدمات ارتباطاتی توسط بستر ارائه خدمات. به ویژه مواردی که ارائه دهنده خدمات ارتباطاتی در صورت وجود رابطه حقوقی فی ما بین ما و کاربران موجب ناتوانی ما در ارائه‌ی خدمات شود و غیر قابل کنترل باشد. ضررهای ناشی از موارد قهریه از قبیل جنگ، آتش سوزی، زلزله و سایر بلایای طبیعی و موارد اضطراری ملی ضررهای ناشی از ویژگی های خاص پول مجازی. به ویژه مواردی که موجب نقص یا محدودیت فنی در سیستم مدیریت در ارائه‌ی خدمات از سوی بیتی‌بن می‌شود.


۸/۶ـ در صورتی که سرورهای بیتی‌بن برای ارائه‌ی خدمات قطع شود یا از دسترس خارج شوند


۹/۶ـ سایر خسارات ناشی از دلایلی که ناشی از اعمال یا عمل بیتی‌بن نباشد.


۱۰/۶ـ ارائه‌ی خدمات را می‌توانیم متوقف کرده یا تمامی یا بخشی از این موافقنامه را فسخ نماییم چنانچه اطلاعات ارائه شده از سوی شما با واقعیت همخوانی نداشته باشد. در صورتی که هر گونه خسارت مادی و معنوی متوجه بیتی‌بن شود، بیتی‌بن میتواند خسارت مذکور را از حساب شما برداشت مستقیما برداشت نماید و در صورت عدم موجودی کافی امکان توقیف اموال منقول و غیر منقول شما با دستور قضایی توسط بیتی‌بن محفوظ می باشد.


۱۱/۶ـ در صورتی که فعل کاربر باعث بروز خسارات مادی و معنوی به بیتی‌بن گردد مطالبه‌ی خسارت میتواند از طریق پول مجازی در واحد ریال در کیف الکترونیکی شما که تعلق آن به شما مورد تأیید است ولو با آن موافق نباشید منظور نماید.


۱۲/۶ـ در صورت ورود خسارت به بیتی‌بن که ناشی از فعالیت های غیر قانونی است. بیتی‌بن میتواند بر اساس قانون جرایم رایانه ای که در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ پنجم خرداد ماه یکهزار و سیصد و هشتاد و هشت مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ 20/3/1388 به تأیید شورای نگهبان رسیده و طی نامه شماره 16306/121 مورخ 3/4/1388 مجلس شورای اسلامی واصل گردیده است، (پیوست این موافقت نامه ) نسبت به مطالبه‌ی خسارات ناشی از فعالیت های غیر قانونی اقدام نماید. لذا لازم است از خدمات در چارچوب قوانین و مقررات استفاده نمایید.


۱۳/۶ـ توجه داشته باشید کلیه نقل و انتقالات مالی و ارزهای دیجیتال یا توجه به زمان ثبت درخواست در مدت زمان حداقل 1 ساعت و حداکثر 24 ساعت قابل انجام می باشد.
پیوست :


https://rc.majlis.ir/fa/law/show/135717


https://www.cyberpolice.ir/page/42981