z آمریکا درصدد قانونگذاری برای انجام همکاری بین بانک ها و موسسات ارزهای دیجیتال | بیتی‌بن
-
شنبه ۱ آذر ۱۳۹۹

آمریکا درصدد قانونگذاری برای انجام همکاری بین بانک ها و موسسات ارزهای دیجیتال

آمریکا درصدد قانونگذاری برای انجام همکاری بین بانک ها و موسسات ارزهای دیجیتال

در ایالات متحده ی آمریکا، قوانین سخت و محکمی در زمینه ی همکاری میان موسسات مالی و بانکی با حوزه ی ارزهای دیجیتال وجود دارد؛ این در صورتی است که این حوزه در ایالات متحده قانونی است. خبرها حاکی از آن است که آمریکا به دنبال رفع این محدودیت‌ هاست.

در ایالات متحده ی آمریکا، قوانین سخت و محکمی در زمینه ی همکاری میان موسسات مالی و بانکی با حوزه ی ارزهای دیجیتال وجود دارد؛ این در صورتی است که این حوزه در ایالات متحده قانونی است.  خبرها حاکی از آن است که آمریکا به دنبال رفع این محدودیت‌ هاست.

OCC (دفتر نظارت بر ارز) به دنبال وضع قوانینی است که قانون منع ارائه خدمات بانک ها به برخی از مشاغل قانونی را برطرف کند. برایان بروکس، مسئول ارشد OCC، در این زمینه خواستار رفع کامل موانع در این بخش‌ها شد.

 

قانون ارزهای دیجیتال در آمریکا

 

در اطلاعیه OCC آمده است که با وجود قانونی بودن برخی مشاغل و حوزه های اقتصادی در ایالات متحده، به دلیل مسائل سیاسی، بانک‌ها در عمل اجازه همکاری با این بخش‌ها را ندارند.  هرچند در این اطلاعیه مستقیما در مورد حوزه ارزهای رمزنگاری شده صحبتی نشده، اما این حوزه نیز شامل این محدودیت است. بروکس در همین زمینه و در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف گفت:

« در هیچ کجای ایالات متحده، ارزهای دیجیتال غیرقانونی نیست، اما اگر شرکتی بخواهد در این زمینه فعالیت کند و یا همکاری ‌هایی با شرکت‌ های این حوزه انجام دهد، نیاز به اخذ مجوزهای بسیاری دارد. این محدودیت ‌ها شامل بانک‌ ها و موسسات مالی نیز می‌شود. اگر یک بانک یا موسسه مالی بخواهد با یکی از کسب و کارهای حوزه ارزهای دیجیتال همکاری کند، باید بررسی کنند که این شرکت، تمامی قوانین ایالتی را رعایت می‌کند؟ و تمام تاییدیه‌ های لازم را دریافت کرده است؟ این نکته کار را برای بانک‌ها دشوار خواهد کرد. »

 

مطالعه این مطلب نیز به شما پیشنهاد می شود : مقررات ارزهای دیجیتال در جمهوری اسلامی ایران

 

به دلیل تفاوت فاحش بین کسب و کار بانک‌ ها و شرکت‌ های حوزه ارزهای دیجیتال، و عدم وجود مقررات مشخص و اعتبار کافی شرکت ‌های حوزه ارزهای دیجیتال، بانک‌ها به مشاغل رمزنگاری سرویس دهی نمی کنند.

 

صرافی ها در زیر تیغ قانونگذاری؛ آمریکا به دنبال شناسایی اطلاعات تراکنش ‌های رمز ارز بالای ۲۵۰ دلار است!

 

برایان بروکس در سابقه خود اداره تیم حقوقی کوین بیس را دارد. او در ماه می ریاست OCC را در اختیار داشت و در آن دوران تلاش بسیار زیادی را برای وضع قانون بین حوزه ارزهای رمزنگاری با صنعت بانکداری انجام داد. که باعث انتقادات جدی چند نفر از اعضای کمیته خدمات مالی مجلس به وی شد. چراکه آنها معتقد بودند بروکس تمرکز زیادی بر روی ارزهای دیجیتال در دوران شیوع ویروس کرونا داشته است.

ترجمه : سهلانی

منبع : CoinTelegraph

 


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب