-
شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۰

اتریوم رکورد تاریخی جدیدی را ثبت کرد

اتریوم رکورد تاریخی جدیدی را ثبت کرد

قیمت اتریوم به بیش از 2000 دلار رسید.

اتریوم، دومین ارز برتر بازار، رکورد تاریخی سابق خود در نزدیکی 2041 دلار در فوریه ی 2021 شکست.

بر اساس داده های TradingView، اتریوم امروز در بالاترین قیمت خود تقریبا به 2150 دلار رسید و رکورد تاریخی جدیدی را ثبت کرد. اتریوم در زمان انتشار این خطر نزدیک به 2112 دلار معامله می شود.

اتریوم پس از ثبت رکورد خود در فوریه، دو بار در نمودار روزانه ی خود، اصلاح شد و در اصلاح دوم کف قیمتی را به خود اختصاص داده است. در روزهای پس از ثبت رکورد 2041 دلاری، قیمت این ارز دیجیتال کاهش یافت و به حدود 1،293 دلار رسید. قیمت اتریوم تا 13 مارس حدود 1،943 دلار بهبود پیدا کرد تا اینکه در روزهای بعدی تا حدود 1546 دلار سقوط کرد.

از زمان نزولی نزدیک به 1546 دلار ، ETH چهار شمع سبز روزانه متوالی ارسال کرده است. اگر سبز بسته شود امروز پنجمین خواهد بود.

از زمان آغاز روند نزولی تا 1546، اتریوم چهار کندل سبز روزانه را ثبت کرده است. اگر امروز نیز کندل سبز باشد، پنجمین بار متوالی خواهد بود.

بر اساس داده های CoinMarketCap، اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، می باشد. در زمان انتشار این خبر، اتریوم با ارزش بازار نزدیک به 239 میلیارد دلار در مکان دوم و بالاتر از بایننس کوین (BNB) قرار دارد. این در حالی است که نسبت به بیت کوین با ارزش بازار 1.1 تریلیون دلار فاصله ی زیادی دارد.

اتریوم طی چند ماه گذشته همراه با انتقال خود به اتریوم2.0 یا 2Eth و همچنین نقش آن در امور مالی غیرمتمرکز  (DeFi)، تعداد زیادی از عناوین خبری را به خود اختصاص داده است. 2Eth به دنبال مقیاس گذاری شبکه ی اتریوم و انتقال کامل بلاکچین این شبکخ به یک الگوریتم اثبات سهام طی ماه های آینده است.

همچنین روند صعودی بازار اتریوم با بازار گاوی مطابقت دارد که در آن بیت کوین بالاتر از 60،000 دلار معامله می شود.

 

منبع: Cointelegraph

مترجم: حاتمی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب