z ایلان ماسک: نگه داشتن بیت کوین عاقلانه تر از پول نقد است | بیتی‌بن
-
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹

ایلان ماسک: نگه داشتن بیت کوین عاقلانه تر از پول نقد است

ایلان ماسک: نگه داشتن بیت کوین عاقلانه تر از پول نقد است

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا و اسپیسکس، موضع خود را در مورد بیت کوین روشن کرد. ماسک با تأکید بر اینکه او یک مهندس است و نه یک سرمایه گذار، می گوید « نگه داری بیت کوین عاقلانه تر از پول نقد است. » ماسک همچنین با ادعاهای پیتر شیف در مورد بیت کوین و طلا مخالف بود و در رابطه با قیمت ارزهای دیجیتال اظهار نظر کرد.

ایلان ماسک درباره ی بیت کوین چگونه فکری می کند؟

چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل صرافی دیجیتال Binance، روز پنجشنبه پس از افزایش تقاضا برای dogecoin در صرافی وی، با بلومبرگ مصاحبه کرد. او در طول مصاحبه به علاقه ی ایلان ماسک نسبت به این ارز دیجیتال اشاره کرد.

ژائو با بیان اینکه « جهانی که در آن زندگی می کنیم آزاد و غیرمتمرکز است و هرکسی می تواند هر چیزی را دوست داشته باشد » گفت:

« من تعجب می کنم که ایلان به dogecoin علاقه مند است. او [ماسک] به هر دلیلی می تواند dogecoin را دوست داشته باشد. »

مدیرعامل بایننس با تأکید بر عقیده قوی خود مبنی بر اینکه ماسک با dogecoin ارتباط ندارد، خاطرنشان کرد که تسلا، شرکت اتومبیل الکتریکی ماسک، ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است، نه دوج کوین.

ماسک در پاسخ به این مصاحبه در توییتر نوشت:

« اقدام تسلا مستقیما منعکس کننده ی نظر من نیست. داشتن مقداری بیت کوین، که در مقایسه با پول نقد شیوه ی عاقلانه تری از نگهداری نقدینگی است. این اقدام برای یک شرکت حاضر در شاخص S&P500 به اندازه کافی ماجراجویانه است. »

ماسک توضیح داد:

« برای اینکه روشن شود، من یک سرمایه گذار نیستم، من یک مهندس هستم. من حتی به غیر از تسلا سهام شرکت دیگری را ندارم. »

با این وجود، ماسک تصریح کرد:

« با این حال، هنگامی که نرخ بازدهی ارز فیات منفی است، فقط یک احمق به دنبال جایگزین نیست. بیت کوین هم تقریباً به اندازه ارز فیات بی فایده است. « تقریباً » کلمه کلیدی است. »

پیتر شیف، که اخیراً ماسک و تسلا را به خاطر خرید بیت کوین مورد انتقاد قرار داده بود، روز جمعه در توییتی نوشت:

« بنا به گفته ی ایلان ماسک، ارزش بیت کوین تقریباً به اندازه پول فیات است. بنابراین ماسک هر دو بیت کوین و فیات را به درد نخور می داند. »

وی در ادامه نوشت:

« من هم با این عقیده موافقم، فقط فکر می کنم بیت کوین که یک ارز دیجیتال است، حتی نسبت به پول کاغذی صادر شده توسط بانک های مرکزی نیز بدتر است. طلا اینطور نیست. این پول واقعی است و از هر دوی آن ها بهتر است. »

ماسک این توییت را دید و به شیف پاسخ داد:

« ایمیلی مبنی بر اینکه می گوید شما طلا دارید با داشتن طلا یکسان نیست. همچنین ممکن است ارزدیجیتال داشته باشید. پول فقط داده هایی است که به ما اجازه می دهد از زحمت مبادله جلوگیری کنیم. این داده ها، مانند همه ی داده ها، در معرض تأخیر و خطا قرار دارند. »

مدیرعامل تسلا ادامه داد:

« سیستم به شکلی پیشرفت خواهد کرد که ارزش هر دو را به حداقل برساند. »

وی علاوه بر این، خاطرنشان کرد:

« همانطور که گفته شد، قیمت بیت کوین و اتریوم بالا به نظر می رسد. »

شيف كه در برابر ماسک تسلیم نشد، اظهار نظر خود را در مورد طلا، بيت کوين و پول ادامه داد. روز شنبه، او از ماسک خواست تا برای گفتگو در کلاب هاوس به او ملحق شود.

 

منبع: bitcoin.com

مترجم: حاتمی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب