-
شنبه ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰

ترکیه حساب های بانکی صرافی رمزنگاری را مسدود می کند!

ترکیه حساب های بانکی صرافی رمزنگاری را مسدود می کند!

آوریل ماه خوبی برای رمزارزها در ترکیه نبوده است.

خبرگزاری دولتی آنادولو گفت که مقامات ترکیه تمام حساب های بانکی دریایی بستر صرافی ارز رمزنگاری شده در این کشور را مسدود کردند.

 

Anadolu گفت ، این اقدام اواخر روز جمعه پس از مبادله رمزنگاری Vebitcoin صورت گرفت که اعلام کرد همه فعالیت های خود را به دلیل فشارهای مالی متوقف کرده است.

آژانس دولتی گفت: هیئت رسیدگی به جرایم مالی ترکیه تحقیق در مورد بورس و مدیران آن را آغاز کرده است.

این اقدام علیه Vebitcoin یک روز پس از آن انجام شد که آژانس گزارش داد پلیس 62 نفر را در ارتباط با شکایات کیفری علیه تبادل رمزگذاری Thodex بازداشت کرد.

مبادلات رمزنگاری Thodex در تاریخ 18 آوریل آفلاین شد و مدیر عامل آن متعاقباً ناپدید شد و طبق گزارشات از کشور فرار کرد. به گزارش آنادولو ، کاربران طی شکایتی ادعا کرده اند که صدها میلیون دلار از آنها سرقت شده است.

آوریل ماه خوبی برای رمزارزها در ترکیه نبوده است. حتی قبل از اقدام علیه Thodex و Vebitcoin ، بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد که ارز رمزنگاری شده به عنوان وسیله پرداخت ممنوع است.

این ممنوعیت در حالی وضع می شود که استفاده از ارز رمزنگاری در حال افزایش است زیرا لیر ترکیه با فشار قابل توجهی مواجه شده است.

این ارز پس از اخراج رئیس جمهور رجب طیب اردوغان از رئیس بانک مرکزی ارشد کشور ، ناجی آگبال ، در مارس ، در بازارهای ارز سقوط کرد.

بسیاری از آنها برای دور زدن مسائل آزار دهنده لیر ، به ارز رمزنگاری شده به عنوان روش جایگزین پرداخت روی آورده اند.

منبع:coindesk

مترجم:صفایی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب