-
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹

تسلا با سرمایه گذاری خود در بیت کوین تا کنون ۱ میلیارد دلار سود کسب کرده است

تسلا با سرمایه گذاری خود در بیت کوین تا کنون ۱ میلیارد دلار سود کسب کرده است

یکی از تحلیلگران شرکت Wedbush Securities مدعی شد سود حاصله ی تسلا از سرمایه گذاری در بیت کوین، بیش از سود حاصل از فروش اتومبیل های الکتریکی خود در کل سال ۲۰۲۰ بوده است.

طبق گزارشات جدید، تسلا، شرکت غول خودروهای الکتریکی آمریکایی با سرمایه گذاری در بیت کوین سود چشمگیری بدست آورده است. این شرکت ظاهراً از این سرمایه گذاری تا یک میلیارد دلار سود کسب کرده است.

یکی از تحلیلگران شرکت سرمایه گذاری خصوصی ، یک شرکت خصوصی سرمایه گذاری Wedbush Securities مستقر در آمریکا محاسبه کرده است که تسلا پس از سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین ، « حدود ۱ میلیارد دلار » سود بدست آورده است. به گزارش CNBC، دنیل ایواس سود بیت کوین تسلا را در یادداشت سرمایه گذاری روز شنبه تخمین زد.

در میان صعود قیمت بیت کوین برای تبدیل شدن به یک کلاس دارایی ۱ تریلیونی دلاری، ایواس گفت:

« تسلا در مسیری قرار دارد که از سرمایه گذاری خود در بیت کوین بیش از فروش اتومبیل های الکتریکی خود در سال ۲۰۲۰ سود کسب می کند. »

ایواس متذکر شد که این اقدام تسلا احتمالاً سایر شرکت ها را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. وی نوشت:

« اگرچه سرمایه گذاری تسلا در بیت کوین یک حرکت جانبی در آن شرکت است، اما به وضوح این یک سرمایه گذاری اولیه، خوب بوده و انتظار می رود این روند سبب شود تا سایر شرکت ها نیز وارد این حوزه شوند. »

با این حال، ایواس انتظار دارد که تنها بخش کوچکی از بازار به دلیل عدم اطمینان در بخش قانونگذاری، این روند را دنبال کند. وی ادامه داد:

« ما انتظار داریم تا زمانی که در حوزه ی ارزهای دیجیتال قانون گذاری شود، كمتر از ۵٪ از شركت های سرمایه گذاری این مسیر را طی کنند، كه به وضوح در سال ۲۰۲۱ تصویب قوانین، آینده ی روشنی خواهد داشت. »

تسلا در ۸ فوریه، از سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین به عنوان بخشی از تشکیل پرونده در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده پرده برداری کرد. هنوز مشخص نیست که تسلا چه مقدار بیت کوین را به چه قیمتی خریداری کرده است، چراکه این شرکت جزئیات خرید خود را اعلام نکرده است.

از آنجایی که بیت کوین در ماه ژانویه در محدوده ی ۲۹۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار معامله می شد، یک سرمایه گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری تسلا بدین معناست که این شرکت بین ۴۰۰۰۰ تا ۵۱۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد. بر اساس داده های Cointelegraph در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین با ۵۶۲۳۹ دلار معامله شد که طی یک هفته ی گذشته حدود ۱۵٪ رشد داشته است.

در اواخر ژانویه، تسلا اولین سود سالیانه ی خود را منتشر کرد و اظهار داشت که این شرکت در سال ۲۰۲۰ پس از ۸۶۲ میلیون دلار ضرر در سال ۲۰۱۹، ۷۲۱ میلیون دلار سود کسب کرده است.

 

منبع: Cointelegraph

مترجم: حسینی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب