z جک دورسی در توضیح مسدود کردن حساب ترامپ، از بیت کوین استفاده می کند | بیتی‌بن
-
پنج شنبه ۲۵ دی ۱۳۹۹

جک دورسی در توضیح مسدود کردن حساب ترامپ، از بیت کوین استفاده می کند

جک دورسی در توضیح مسدود کردن حساب ترامپ، از بیت کوین استفاده می کند

چند روز پس از مسدود کردن حساب دونالد ترامپ، جک دورسی، مدیر عامل توئیتر، توضیح داد که این تصمیم صحیحی اما خطرناک است.

جک دورسی، مدیر عامل توییتر، امروز در رشته توییت ۱۳ بخشی علاقه خود را به بیت کوین و تمرکززدایی ذکر کرد و علت مسدود کردن حساب توییتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را توضیح داد. اگرچه وی مدعی است این یک تصمیم درست توسط توییتر بود، اما دورسی اذعان می کند که باعث سؤ پیشینه ی دردسرساز برای توییتر می شود.

در تاریخ ۷ ژانویه، حساب ترامپ در توئیتر، فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب و سایر شبکه های اجتماعی، مسدود شد؛ چرا که وی به دلیل تحریک هواداران برای حمله به ساختمان کاپیتول مقصر شناخته شد که منجر به مرگ چهار نفر شد. شبکه های اجتماعی ابراز نگرانی کردند که ترامپ از آن ها برای « تحریک بیشتر خشونت » استفاده خواهد کرد.

در رشته توییت منتشر شده در امروز، دورسی توضیحاتی را ارائه می دهد و اعتراف می کند که این تصمیم به راحتی گرفته نشده است و « عواقب ملموس و قابل توجهی » خواهد داشت. وی گفت که حتی اگر این رویداد به سادگی « شرکتی باشد که تصمیم به تعدیل می گیرد »، اما می تواند باعث « حذف دسترسی از طرف دولت » شود.

دورسی توضیح داد که نمی خواهد اقدام یک جانبه توییتر در راستای « از بین بردن اینترنت جهانی و آزاد » باشد و پیشنهاد کرد که مدل تمرکززدایی بیت کوین روش بهتری برای دستیابی به کنترل و تعدیل اینترنت در آینده است.

او معتقد است بیت کوین « آنچه اینترنت در آینده باید به آن تبدیل شود را نشان می دهد » و اضافه می کند:

« دلیل این که من علاقه ی زیادی به بیت کوین دارم به علت مدلی است که نشان می دهد: یک فناوری بنیادی اینترنت است که توسط هیچ فرد یا نهادی کنترل نمی شود یا تحت تأثیر قرار نمی گیرد. »

همچنین مدیرعامل توییتر به خوانندگان یادآوری کرد که توییتر به طور فعال در تلاش برای پیشرفت به سمت آینده غیرمتمرکز است:

« سرمایه ی یک طرح ابتکاری را برای ارائه ی یک استاندارد غیرمتمرکز باز برای رسانه های اجتماعی تأمین می کند. »

دورسی با انتشار اخباری درباره استیضاح ترامپ برای دومین بار توسط مجلس سنا، این رشته توییت را منتشر کرد. با گذشت تنها ۲ ساعت از انتشار این رشته توییت، بیش از ۴۱هزار لایک خورد.

 

منبع: Cointelegraph

ترجمه: حسینی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب