z زورآزمایی غولهای تکنولوژی ارزهای دیجیتال در رشد قیمت! | بیتی‌بن
-
یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹

زورآزمایی غولهای تکنولوژی ارزهای دیجیتال در رشد قیمت!

زورآزمایی غولهای تکنولوژی ارزهای دیجیتال در رشد قیمت!

در هفته گذشته شاهد رشد شدید و نوسانات ارزهای دیجیتالی بودیم. در این بین تقابل بیت کوین و اتریوم بسیار چشم گیر و حائز اهمیت بود. اتریوم برای اولین بار در دوسال گذشته امروز توانست تا مبلغ 413 دلار پیش روی کند ، بیت کوین نیز تا مرز 12100 دلار سعود کرد اما به محض رسیدن به قله سقوط 6 درصدی را تجربه کرد.

در هفته گذشته شاهد رشد شدید و نوسانات ارزهای دیجیتالی بودیم. در این بین تقابل بیت کوین و اتریوم بسیار چشم گیر و حائز اهمیت بود. اتریوم برای اولین بار در دوسال گذشته امروز توانست تا مبلغ 413 دلار پیش روی کند ، بیت کوین نیز تا مرز 12100 دلار سعود کرد اما به محض رسیدن به قله سقوط 6 درصدی را تجربه کرد.

با سقوط دلار و رونق فعالیت های مالی ارزهای دیجیتالی در این ماه به نظر می رسد اتریوم به این زودی ها دست از نبرد برای سعود بر نخواهد داشت. اتریوم امروز رشد بی سابقه ای را تجربه کرد و به قله 413 دلاری رسید ، اما تنها در نیم ساعت به مبلغ 359 دلار بازگشت. اما به هر حال راه اندازی اتریوم 2 میتواند تاثیر به سزایی در قیمت اتریم داشته باشد. اتریوم تنها در یک ماه گذشته نزدیک به 68 درصد رشد داشته است. پامپ هفته گذشته اتریوم امروز جواب داد و باعث رشد قیمت عجیب این ارز دیجیتالی شد. در زمان نگارش این مقاله قیمت اتریوم به 370 دلار رسیده است. چارت تغییرات یک ماهه قیمت اتریوم و بیت کوین در تصاویر زیر نمایش داده شده است :

منبع : کوین مارکت کپ

اتریوم از ماه اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷) تجربه قیمت ۴۰۰ دلاری را نداشته است. اعداد و ارقام نشان می‌دهد که طی ۲۴ ساعت منتهی به شکستن سطح  ۴۰۰ دلاری، اتریوم توانسته ۱۴/۱ درصد رشد داشته باشد و در یک جهش از قیمت ۳۵۱/۱۹ دلار به ۴۰۰ دلار برسد. روز جمعه برای اولین بار از ماه ژوئیه ۲۰۱۹ (تیر ۹۸) اتریوم توانست سطح ۳۴۰ دلار را رد کند و همچنین روز شنبه حجم بازار اتریوم به عدد ۴۰ میلیارد دلار رسید که از ماه اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷) بی‌سابقه است. همه این اتفاقات بهترین هدیه تولد اتریوم بود، 30 ژوئیه (9مرداد) پنجمین سالگرد تولد این ارز دیجیتالی بود. جمعه حجم بازار دیفای برای نخستین بار مرز 8 میلیارد دلار را رد کرد!

انتشار اتریوم 2 و کوچ اتریوم از مدل اثبات کار (POW) به مدل اثبات سهام (PoS) و استفاده از تکنیک های جدید برای افزایش سرعت تراکنش ها در بستر بلاک چین را میتوان مهمترین دلیل رشد کم سابقه این ارز دیجیتالی دانست. اتریوم در ماه مارس (اسفند ۹۸) و پس از «پنجشنبه سیاهی» که پاندمی کووید۱۹ برای بازار ساخته بود، قیمت ۱۱۰ دلار را نیز تجربه کرده بود و امروز با شکستن سد ۴۰۰ دلار یک بازگشت شکوهمندانه را از خود نشان داد.

روند صعودی بیت کوین و اتر طی ۳ روز گذشته با کاهش قیمت آلتکوین‌ها مصادف شده است. اگر آلتکوین‌ها با روند صعودی رایجی مواجه شوند، چرخه سودآوری می‌تواند ادامه یابد.در بازار صعودی قبلی، ارزهای دیجیتال مهم و آلتکوین‌های کوچک ارتباط عکس با افزایش قیمت بین کوین داشته‌اند، یعنی با افزایش قیمت بیت کوین، قیمت آلتکوین‌ها کاهش یافته است. هنگامی که قیمت بیت کوین ثابت بماند نیز این شرایط صادق است.باید منتظر ماند و دید که آیا ۳ عامل گفته شده می‌تواند منجر به افزایش قیمت اتر و عبور آن از سطوح مقاومتی شود یا خیر.

نظر تریدرها در مورد قیمت بیت کوین

خالق مدل معروف انباشت به جریان (S2F) که یکی از شناخته ترین تریدرهای ارزهای دیجیتالی می باشد، معتقد است که قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار خواهد رسید. احساس خوش‌بینانه او با تغییر روند آلتکوین‌ها مصادف شده است.

اطلاعات نشان می‌دهند که زمان درخشش بیت کوین است. کلوین کُه در خصوص عملکرد بهتر بیت کوین نسبت به آلتکوین‌ها گفته است:

"اگر قیمت بیت کوین از سطح مقاومتی ۱۱,۴۰۰ دلار عبور کند، سریعا به ۱۲,۰۰۰ دلار خواهد رسید"

با توجه به اطلاعات Skew مشاهده می شود که ده‌ها میلیون دلار قرارداد فروش استقراضی در حال نقد شدن هستند. این روند نشاندهنده تمایل و اعتماد بیشتر سرمایه گذاران در آینده نزدیک به بیت کوین می باشد.

کانترینگ کلارک (Cantering Clark) یکی از معامله‌کننده ارزهای دیجیتال گفته است علیرغم وجود فروش استقراضی، روند صعودی هم‌چنان با قدرت ادامه دارد.  برای بعضی از معامله‌کنندگان، فروش استقراضی بیت کوین می‌تواند جذاب باشد زیرا بیت کوین در هفته گذشته روند صعودی تدریجی داشته است و در حال عبور از سطوح مقاومتی است.

این روند سعودی 17 درصدی حتی در بازار صعودی نیز برای بیت کوین بسیار پر اهمیت می باشد. در زمان روند صعودی نیز کمی فروش استقراضی می تواند تشدید کننده این سعود باشد. بر اساس اطلاعات منتشر شده توسط BYT ، صرفا در 24 ساعت گذشته بزرگترین میزان نقد شوندگی سفارشات در بیت مکس به ارزش تقریبی 10 میلیون دلار و تعداد 72422 نفر سفارش به ثبت رسید.

طبق گفته های موسس Heisenberg Capital و میزبان Keizer Report ، مکس کیزر ، قیمت بیت کوین (BTC) به زودی به 28000 دلار خواهد رسید. او معتقد است احتمال زیاد BTC در زمان 20،000 دلار به هیچ عنوان مقاومت نخواهد کرد  و به راحتی تا 28 هزار دلار پیش روی خواهد کرد. کیزر (Keiser) در توئیتی قیمت 100 هزار دلاری بیت کوین را نیز پیش بینی کرد.  

"درسطح 20،000 دلار برای #بیت_کوین مقاومت نخواهیم داشت. ما به راحتی تا 28،000 دلار پیش روی میکنیم و پس از یک عقب نشینی مختصر ، حمله به 100،000 دلار با قدرت آغاز خواهد شد"

نظر شما در خصوص این دو غول ارزهای دیجیتال چیست ؟ آیا با توجه به تحلیلها و اتفاقات پیش رو این پیش بینی ها محقق خواهد شد؟ حتما نظراتتون را با بیتیبون به اشتراک قرار دهید.

منابع :

Cointelegraph و Decryp

اگر از این مطلب خوشتون اومد اون را با دوستانتون با اشتراک بزارید

 


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب