-
سه شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۹

مشاور سابق ترامپ می گوید: « بیت کوین آمازون بعدی است »

مشاور سابق ترامپ می گوید: « بیت کوین آمازون بعدی است »

آنتونی اسکاراموچی، مؤسس شرکت SkyBridge Capital، سناریوهای مختلفی را در نظر گرفت که در آن قیمت بیت کوین می تواند به ۴۰۰هزار دلار افزایش یابد.

به طور خلاصه:

  • آنتونی اسکاراموچی، مؤسس SkyBridge Capital، گفت: بیت کوین ممکن است پر نوسان باشد، اما در حال حاضر دارای زیربنای قوی و اساسی است.
  • وی خاطرنشان کرد که قیمت بیت کوین پتانسیل رسیدن به ۴۰۰هزار دلار را دارد.
  • وی افزود: « بیت کوین سرزنده در فضای دیجیتال به حیات خود ادامه می دهد. »

آنتونی اسکاراموچی، سرمایه گذار آمریکایی و مؤسس شرکت سرمایه گذاری جهانی SkyBridge Capital، در جریان اپیزود اخیر پادکست « آنچه بیت کوین انجام داد » که در ۴ ژانویه منتشر شد، بیت کوین را با روزهای اولیه آمازون مقایسه کرد.

اسکاراموچی گفت:

« من فکر می کنم بیت کوین در همان جایی است که آمازون در سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۲ قرار داشت. این ارز دیجیتال با این که در ابتدای کار قرار دارد، اما برنده است. ضمناً، اگر نمودار سهام آمازون در سال های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۲ را نگاه کنید، خواهید گفت « این فرصت  را از دست دادم. »  سهام آمازون از مقدار اندکی به مقدار عظیم سرمایه در بازار تبدیل شد. »

وی گفت:

« از آنجا که قیمت بیت کوین از ۴۰۰ دلار به ۲۷۰۰۰ دلار رسیده است، برخی ممکن است بگویند « تو احمقی که دیر به این بازار روی آوردی! » پاسخ من به این حرف این است که نه! هنوز در ابتدای راه هستیم و علت آن این است که هنوز بین عموم مردم جا نیفتاده است، خرید آن هنوز دشوارتر از آن است که مدنظر شماست، این یک سهام یا ETF نیست و هنوز در ایالات متحده به درستی قانون گذاری نشده است. »

اسکاراموچی افزود:

« من جایی که الان هستیم را دوست دارم، معتقدم الان در یک تقاطع مهم قرار داریم. »

اسکاراموچی در توییتر خود نوشت:

« #بیتکوین طی سه هفته دو برابر شد. اصلاح قیمت ۲۵ درصدی جای تعجب ندارد. انتظار اصلاحیه ی قیمت های زیادی را داشته باشید. الان زمان مناسبی برای خرید است. »

اسکاراموچی بار دیگر با مقایسه ی بیت کوین و آمازون بار گفت:

« ارزش شرکت جف بزوس صفر نمی شود و اکنون خود را ثابت کرده است. بیت کوین نیز همینطور است. و حتی اگر در گذشته  مقدور بود ۱۵۰۰ بیت کوین را تنها با ۵ دلار خریداری کرد ( یا مثلاً برای خرید پیتزا ۱۰هزار بیت کوین پرداخت کرد )، امروزه در مرحله ی اول تثبیت فاز دوم بیت کوین هستیم.

اسکاراموچی بیان کرد:

« باور داشته باشید اگر ۱٪ از شرکت ‌ها و اشخاصی مثل Fidelity، Vanguard، MassMutual و Ray Dalio، به این جنبش وارد شوند، ارزش هر کوین به ۳۰۰۰۰۰ و ۴۰۰۰۰۰ دلار خواهد رسید. »

اسکاراموچی افزود:

« بعلاوه، ما در حال حاضر دوره ‌های سخت پذیرش بیت کوین را پشت سر گذاشته ‌ایم و به قانون گذاری آن نزدیک‌تر شده ‌ایم. زیرا دولت از بابت اینکه بیت کوین بتواند جایگزین دلار شود نگران است. این می‌تواند باعث نوسانات بیشتری شود، با این وجود با موضوع ریسک متفاوت است. به یاد داشته باشید، نوسان بسیار متفاوت از خطر است. اگر صبور باشید و وقایع را درک کنید، نوسان [قابل قبول است]. اگر ۲۳ سال آمازون را در نظر بگیرید و کاهش ۵۰ درصدی قیمت آن را بپذیرید، اما می دانستید که اصول اساسی آنجا وجود دارد، در واقع شما به اندازه ی کافی صبر و حوصله برای عبور از نوسانات پر خطر را نداشتید. »

وی گفت:

« من بعید می دانم دولت بتواند بیت کوین را از میدان خارج کنند و بیت کوین به حیات خود ادامه خواهد داد، چه دولت ها خوششان بیاید و چه نیاید. »

خوب، همه ما می دانیم که ترامپ چگونه فکر می کند!

 

منبع: decrypt

مترجم: حاتمی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب