z پر نوسان ترین کندل تاریخی بیت کوین پس از ثبت رکورد ۵۴۰۰۰ دلار | بیتی‌بن
-
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹

پر نوسان ترین کندل تاریخی بیت کوین پس از ثبت رکورد ۵۴۰۰۰ دلار

پر نوسان ترین کندل تاریخی بیت کوین پس از ثبت رکورد ۵۴۰۰۰ دلار

انتقادات تازه از سوی وزیر خزانه داری ایالات متحده به اصلاح شدید قیمت بیت کوین دامن زد و قیمت بیت کوین را برای مدت کوتاهی به ۴۷۴۰۰ دلار رساند.

قیمت بیت کوین در ۲۲ فوریه به پایین ۵۰۰۰۰ دلار سقوط کرد. با آغاز به کار وال استریت، اصلاح شدت یافت، اما برای جبران خسارت ۲۰ درصدی قیمت افزایش یافت.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-02/3eaf88c2-64a3-4cad-b91a-08c917776c5d.png

بیت کوین در عرض چند دقیقه ۶۰۰۰ دلار سقوط می کند

داده های حاصل از بازارهای Cointelegraph و TradingView نشان می دهد که قیمت بیت کوین در معاملات روز دوشنبه به شدت سقوط کرده و به کف قیمیتی خود در ۴۷۴۰۰ دلار رسیده است.

روز یکشنبه، قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در ۵۸۳۱۲ دلار رسید. بیت کوین در کمتر از یک ساعت تقریبا ۷۰۰۰ دلار سقوط کرد.

اسکات ملکر در این باره گفت:

« تقریباً یک کندل ساعتی ۷۰۰۰ دلاری ثبت شد. این بزرگترین نوسان قیمتی بیت کوین در تاریخ است. »

پیش از این، مایکل ون دو پوپه، تحلیلگر بازارهای Cointelegraph گفته بود برای حفظ ادامه ی روند صعودی قیمت بیت کوین در کوتاه مدت، قیمت این ارز دیجیتال باید بتواند ناحیه ی ۵۰۵۰۰ و ۵۲۰۰۰ دلار را حفظ کند.

وی در تحلیل اخیر خود در روز دوشنبه، خاطر نشان کرد که از نظر تاریخی، از گذشته تا کنون این زمان از سال زمانی نیست که عملکرد بازار ارزهای دیجیتال قوی باشد.

در زمان نگارش این مقاله، قیمت بیت کوین بهبود یافته بود و به قیمت بالاتر از ۵۳۰۰۰ دلار دست یابد.

خریداران در انتظار کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از ۵۰۰۰۰ دلار

بر اساس گزارش های منتشر شده در توییتر، این کاهش قیمت با انتقاد جدید جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده به بیت کوین همراه بود. او ضمن تکرار ادعای استفاده از بیت کوین در فعالیت های مجرمانه، بیت کوین را « ناکارآمد » خوانده است.

در یک اتفاق عجیب، سونینا توتیا، یکی از طرفداران بیت کوین و از مبتکران مشهور مالی، مدیر جدید بخش نوآوری در فدرال رزرو شد.

هولگر شاپیتز (Holger Zschaepitz) ، تحلیلگر بازار، در توییتر خود به نقل از تیتر یک روزنامه بلومبرگ که تمرکز خود را روی سخنان هفته ی گذشته ی ماسک قرار داده بود، نوشت:

«قیمت بیت کوین بیش از ۱۰٪ بالاتر از مقدار واقعی خود است. ایلان ماسک روز شنبه در توییتی نوشت که قیمت ها بالا به نظر می رسد.»

راس میدلتون، بنیانگذار بورس DeversiFi، در مصاحبه ای با رویترز گفت:

«افزایش فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال نتیجه ی کاهش موقعیت ‌ها و همچنین وضعیت موقعیت ‌های خرید طولانی با فشار بیش‌از‌اندازه بوده است.»

این در حالی است که برای کسانی که با بازار ارزهای دیجیتال و بیت کوین آشنا هستند، حتی به همین سقوط چشمگیر هم به چشم یک فرصت برای تجارت نگاه می کنند.

آرمین ون بیت کوین، صاحب حساب مشهور توییتر در این باره گفت:

«بعد از مدتی، نسبت به این افت قیمت مصون می مانید. فقط این افت ها باعث می شود که بیشتر بخرید.»

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2021-02/d470319e-177b-4a32-a9d7-de49f73b1a0b.png

جوزف یانگ همچنین با اشاره به اصطلاح حق بیمه Coinbase اشاره کرد که تقریباً بلافاصله پس از تغییر قیمت 47،400 دلاری ، به سمت مثبت برگردد و به 500 دلار برسد - یک نشانه صعودی. ملکر نیز به نوبه خود بر میزان خرید خریداری شده توسط این شرکت تأکید کرد.

جوزف یانگ با  اشاره به پریمیوم در صرافی Coinbase، گفت که این میزان پس از شروع روند تقریباً بلافاصله پس از تغییر قیمت در محدوده ی ۴۷۴۰۰ دلار، مثبت شد و در محدوده ی ۵۰۰ دلار قرار دارد که به‌ شدت مثبت است. ملکر هم به نوبه ی خود تأکید کرد که رسیدن به کف قیمت، باعث آزاد شدن فشار خرید در بازار شد.

همانطور که Cointelegraph گزارش داد، عوامل مختلفی وجود داشتند که نشان می دهد اصلاح قریب الوقوع بوده است، از جمله ی آن ها فروش مقداری از بیت کوین ها توسط نهنگ هاست.

 

منبع: Cointelegraph

مترجم: حاتمی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب