-
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹

۲ نهنگ یک میلیارد دلار از صرافی Coinbase خارج کردند

۲ نهنگ یک میلیارد دلار از صرافی Coinbase خارج کردند

آیا این نهنگ مایکل سایلور است؟ چندی پیش مدیرعامل MicroStrategy گفته بود که تصمیم دارد ۱.۰۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه گذاری کند... چه کسی می داند در پس بازار ارزهای دیجیتال چه می گذرد؟

به طور خلاصه

  • طی یک روز گذشته بیش از یک میلیارد دلار از صرافی Coinbase خارج شده است.
  • اخیراً مقادیر قابل توجهی ارزدیجیتال از کیف پول های دیگر خارج شده است.
  • این تراکنش ها در حالی انجام شد که این هفته یک هفته ی مهم در بیت کوین بود چرا که با ۵۷۸۰۸ دلار معامله شد.

امروز ۱۳۲۰۴ بیت کوین از صرافی Coinbase به مقصد کیف پول های ناشناخته ترک شد. با در نظر گرفتن قیمت فعلی، این مقدار کمی بیش از سه چهارم ۱ میلیارد دلار است. طبق گزارشWhale Alert ، ۳۶ تراکنس جداگانه بین ساعات ۴ تا ۵ بعد از ظهر انجام شده است که تعداد هر یک از آن ها بین ۳۵۱ تا ۳۹۱ بیت کوین است.

شب گذشته، Whale Alert توییتی منتشر کرد که در آن ۴۵۰۱ بیت کوین صرافی  Coinbaseرا به مقصد کیف پول های ناشناخته ای ترک کرده است، به این معنی که طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین از صرافی Coinbase منتقل شده است، هرچند مشخص نیست که آیا این تراکنش مربوط به هم هستند یا خیر.

ماجرا از چه قرار است؟

این می تواند یک میز بدون نسخه کیف پول باشد که کیف پول خود را تغییر می دهد ، یک بیت کوین میلیاردر نیست که پول نقد را به سردخانه منتقل می کند یا یک طرح پولشویی است. گفتن این مشکل است: انتقال دهنده از حریم خصوصی آنها بخوبی محافظت کرده و برای هر معامله آدرس جدیدی ایجاد می کند.

این انتقال می‌تواند یک معامله ی فرابورس باشد که آدرس کیف پول های خود را تغییر می دهد، ممکن است این تراکنش مربوط به میلیاردری بوده است که دارایی خود را به کیف پول سرد منتقل می کند یا یک طرح پول‌شویی احتمالی است که به این تراکنش‌ ها نسبت داده می‌شود. تشخیص قصد و مقصد این تراکنش ‌ها مشکل است. این در حالی است که انتقال ‌دهنده به خوبی از حریم خصوصی محافظت کرده و برای هر تراکنش آدرس جدیدی ایجاد می کند.

این اولین بار نیست که طی یک ماه گذشته یک تراکنش بزرگ در Coinbase اتفاق می افتد.

در تاریخ ۳۱ ژانویه، بیش از ۱۵۲۰۰ بیت کوین که در آن زمان ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون دلار داشتند، از Coinbase Pro منتقل شدند. در آن زمان، کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، به Decrypt گفت که معتقد است این تراکنش ها مربوط به معاملات فرابورس HODLer های سازمانی است و گفت:

« من معتقدم این قوی ترین سیگنال صعودی است. »

بازار صعودی ناشی از سرمایه گذاران نهادی

کسانی که اخبار ارزهای دیجیتال طی دو هفته ی گذشته را دنبال می کنند، می دانند که بیت کوین دوره ی پر نوسانی را پشت سر گذاشته است. در ابتدا، تسلا فاش کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. با فرض اینکه تسلا هیچ یک از آن ها را نفروخته باشد، شرکت اتومبیل الکتریکی ایلان ماسک تنها از این خرید سود بیشتری نسبت به مجموع فروش سال گذشته ی اتومبیل هایش، کسب کرده است.

علاقه به سرمایه گذاری عظیم نهادی دیگری نیز از طرف شرکت مدیریت دارایی BlackRock، که ریک ریدر مدیرعامل آن است، وجود دارد. این شرکت در حال سرمایه گذاری برخی از دارایی های مشتریان خود به ارزش ۸.۶۷ تریلیون دلاری در بیت کوین است.

بلک راک اولین شرکت مدیریت دارایی نیست که چنین کاری انجام داده است. پیش از این مدیر ارشد سرمایه گذاری گوگنهایم قبلاً پیش بینی خود را برای قیمت بیت کوین به ۶۰هزار دلار ارتقا داده است. و BNY Mellon، یکی از قدیمی ترین بانک های آمریکا، هفته گذشته اعلام کرد که خدمات مدیریت دارایی ارزهای دیجیتال را برای مشتریان خود اضافه می کند. سرانجام، مایکل سایلور اعلام کرد که MicroStrategy، شرکت وی ۱.۰۵ میلیارد دلار از اوراق بهادار بدهی خود برای خرید بیت کوین بیشتر خواهد فروخت.

حالا نهنگ واقعی کیست؟

 

منبع: Decrypt

مترجم: حاتمی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب