-
چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹

۳ دلیل سقوط مجدد بیت کوین از محدوده ی ۱۹۵۰۰ دلار

۳ دلیل سقوط مجدد بیت کوین از محدوده ی ۱۹۵۰۰ دلار

قیمت بیت کوین پس از افزایش قیمت به بیش از ۱۹۵۷۰ دلار به طور ناگهانی در یک رالی شبانه ۲.۵٪ افت داشت.

در ۱۵ دسامبر، قیمت بیت کوین برای مدت کوتاهی به بالای ۱۹۵۰۰ دلار رسید و در صرافی بایننس در ۱۹۵۷۰ دلار نیز معامله شد. با این حال، قیمت بیت کوین در عرض سه ساعت با یک سقوط ۲.۵ درصدی به ۱۹۰۵۰ دلار کاهش یافت.

به نظر می‌رسد افزایش مومنتوم در بازار بیت کوین و همچنین نرخ منفی تأمین اعتبار در معاملات آتی بیت کوین، عامل رشد قیمت تا نزدیکی ۱۹۶۰۰ دلار بوده است. اما با رسیدن قیمت به این محدوده از ماه نوامبر، به دلیل افزایش فشار فروش توسط نهنگ ها، قیمت کاهش یافت.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2020-12/f4ed59c6-9ada-46b5-95df-bab4cf8f76b5.png

رفتار قابل پیش بینی بیت کوین

طبق گزارشات Cointelegraph در ۱۲ دسامبر، شاخص های فنی نشان دهنده ی این است که با سقوط قیمت بیت کوین به به کمتر از ۱۷۶۰۰ دلار، تقاضا برای خرید آن بیش از اندازه افزایش یافت.

نمودار کندل چهار ساعته نشان دهنده ی یک واگرایی صعودی و یک شاخص خرید TD9 است که حاکی از آن است که فشار فروش به پایان رسیده است.

قیمت بیت کوین به سرعت توانست خود را به بالای محدوده ۱۸۰۰۰ دلا برساند و تا محدوده ۱۸۳۰۰ دلار افزایش یافت.  قیمت بیت کوین با شکست مقاومت مستحکم خود در محدوده ۱۸۸۰۰ دلار، با افزایش بیشتر تقاضای خرید از سوی نهنگ ها مواجه شد و مومنتوم آن افزایش یافت.

بیت کوین به رالی صعودی خود ادامه داد و سرانجام شب گذشته در اغلب صرافی های بزرگ به ۱۹۵۷۰ دلار رسید.

نرخ های تأمین مالی منفی در بازار آتی بیت کوین

با شروع روند صعودی قیمت بیت کوین به بالای ۱۸۰۰۰ دلار، نرخ سرمایه گذاری آتی در Binance Futures و سایر صرافی های مطرح منفی شد.

نرخ بودجه قراردادهای آتی بیت کوین زمانی منفی می شود که تعداد فروشندگان کوتاه مدت نسبت به خریداران بیشتر باشد. این به معنای احتمال افزایش فشار کوتاه مدت است که می تواند باعث افزایش ناگهانی تقاضای خرید شود.

این نرخ بودجه برای مدت کوتاهی منفی بود. از آنجا که نرخ بودجه بیت کوین به ندرت منفی می شود، این اتفاق نشان دهنده ی افزایش بی رویه ی فروش است.

https://s3.cointelegraph.com/uploads/2020-12/59fa7077-a09c-406a-b6d7-24e270f0afed.png

یکی از معامله گران معروف بازار ارزهای دیجیتال با نام مستعار Byzantine General در تحلیل معاملات آتی بیت کوین معتقد است که با افزایش قیمت بیت کوین به تعداد افرادی که در بازار فیوچرز آتی حساب باز می‌کنند، افزوده خواهد شد. وی افزود: « صعود قیمت به بالای ۱۹۳۰۰ دلار می ‌تواند باعث افزایش فشار فروش خواهد شد » و گفت:

« فشار فروش در بازار بیت کوین مشهود است. بسیاری از معامله ‌گران بازار آتی بیت کوین در محدوده بالای ۱۹۳۰۰ دلار، حساب Short باز خواهند کرد. »

قیمت بیت کوین به محض عبور از مرز ۱۹۳۰۰ دلار، به سرعت خود را به ۱۹۵۷۰ دلار رساند، که این نشان دهنده ی افزایش فشار فروش کوتاه مدت است.

صرافی ها شاهد بازگشت نهنگ های بیت کوین

با رشد قیمت بیت کوین به بالای محدوده ۱۹۵۰۰ دلار، نهنگ‌ های بیت کوین دارایی های خود را برای فروش وارد صرافی ها کردند.

در تاریخ ۱۵ دسامبر کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، گفت که با مشاهده انتقال بیت کوین توسط نهنگ ‌ها به صرافی‌های ارز دیجیتال، او هم مقداری از بیت کوین خود را فروخت. او گفت:

« من در محدوده ۱۹۲۵۰ دلار سود خود را ذخیره کرده و در حالی که در حالت لانگ ( ۱۰ برابر )  بیت کوین خود را به حالت عادی ( ۱ برابر ) کاهش داده ‌ام. با نگاهی به میانگین ورودی ارزهای صرافی ‌ها ( ۱۴۴ بلوک MA ) متوجه می شوید نهنگ‌ ها، بیت کوین خود را به صرافی ها منتقل می‌ کنند. فکر می کنم نهنگ ها برای کسب سود در اینجا به زمان بیشتری نیاز دارند. »

پس از آن زمان، بیت کوین دوباره به زیر ۱۹۱۰۰ دلار سقوط کرد و بار دیگر نتوانست محدوده ی مقاومت ۱۹۴۰۰ دلار را رد کند.

در کوتاه مدت ، نکته کلیدی بیت کوین این است که بالاتر از سطح پشتیبانی 18،800 دلاری باقی بماند. همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، این سطح حفظ یک نشانه صعودی است که ممکن است BTC را به یک روند صعودی دیگر در اوج های جدید سوق دهد.

نکته ی کلیدی در کوتاه مدت این است که بیت کوین باید در سطح حمایتی ۱۸۸۰۰ دلار مقاومت کند. طبق گزارشات Cointelegraph، حفظ این سطح می ‌تواند قیمت بیت کوین را همچنان صعودی نگه دارد و قیمت بیت کوین را به یک روند صعودی دیگر برای ثبت رکوردهای جدید قیمت، سوق دهد.

ترجمه : حاتمی

منبع: CoinTelegraph

 


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب