-
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹

بیت کوین در جمع ۵۰ اقتصاد برتر دنیا

بیت کوین در جمع ۵۰ اقتصاد برتر دنیا

براساس فهرست Forbes Global 2000 که دو هزار شرکت بزرگ جهان را شامل میشود و بنابر داده‌های ثبت شده تا ۵ می سال جاری، شرکت اپل در صدر این جدول قرار دارد. تولیدکننده‌ی محصولات آیفون ارزش بازاری معادل ۹۶۱.۳ میلیارد دلار دارد. مایکروسافت و آمازون به ترتیب هر یک با ۹۴۶.۵ میلیارد و ۹۱۶.۱ میلیارد دلار در تعقیب اپل هستند. این سه شرکت از منظر ارزش بازار تقریباً ۶ برابر از بیتکوین بزرگتر هستند.

بیت کوین در جمع ۵۰ اقتصاد برتر دنیا

 بزرگترین رمزارز دنیا از منظر ارزش بازار ، آن را به یکی از ۱۰ شرکت ارزشمند جهان تبدیل نکرده است.

مجموع کل ارزش بازار بیت کوین امروز 219 میلیارد دلار است، سهم بیتکوین از بازار رمزارزها در حال حاضر و در تاریخ 15 اگوست نیز 58.9 % میباشد که آن را به رهبر بلامنازع دنیای کریپتوها بدل کرده است. اما اگر به بیتکوین به مثابه یک شرکت بنگریم آن زمان با این رقم 219 میلیارد دلاری ارزش بازارش در جایگاه پنجاهم جدول شرکتهای جهان قرار میگیرد.

براساس فهرست Forbes Global 2000 که دو هزار شرکت بزرگ جهان را شامل میشود و بنابر داده‌های ثبت شده تا ۵ می سال جاری، شرکت اپل در صدر این جدول قرار دارد. تولیدکننده‌ی محصولات آیفون ارزش بازاری معادل ۹۶۱.۳ میلیارد دلار دارد. مایکروسافت و آمازون به ترتیب هر یک با ۹۴۶.۵ میلیارد و ۹۱۶.۱ میلیارد دلار در تعقیب اپل هستند. این سه شرکت از منظر ارزش بازار تقریباً ۶ برابر از بیتکوین بزرگتر هستند.

در ماه جولای و همزمان با انتشار گزارش‌های مالی سه ماهه دوم سال تغییراتی در این جدول رخ داد و مایکروسافت با رسیدن به ارزش بازار ۱ تریلیون دلار از اپل پیشی گرفت. در لیست بروزرسانی شده که بر وبسایت Value Today قرار گرفته است، میتوانیم جایگاه چهل و نهم را برای بیتکوین متصور شویم. این جایگاه بالاتر HSBC با ارزش بازار ۱۶۸.۹ میلیارد دلار و پایین‌تر از PetroChina با ارزش بازاری معادل ۱۷۲.۵ میلیارد دلار میباشد.

در ماه جولای ارزش بازار بیتکوین در قله‌ی ۲۳۲ میلیارد دلار قرار داشت. این رقم، بیتکوین را در جایگاه بیست و ششم لیست Forbes Global 2000 قرار میداد.

 بازار رمزارز در تقابل با بازار بورس

در کل ، این مقایسه نشان میدهد که بازار رمزارزها تنها با کسر کوچکی از بازار سهام برابری میکند. براساس اطلاعات بانک جهانی، ارزش کل شرکتهای فهرست شده در بورس اوراق بهادار در سراسر جهان ۶۸.۶ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۸ بود.

 ارزش کل بازار رمزارزها امروز 372 میلیارد دلار بود. این امر نشان میدهد که اندازه فضای کریپتو بخش کوچکی از بازار سهام در سراسر جهان را در اختیار دارد.  ما برای رسم شمایی کلی از اندازه این دو بازار به نقطه‌ها متوصل شدیم، این شمای کلی را در زیر مشاهده میکنید.

بااین وجود، این اختلاف نباید شما را شگفتزده کند. اول از همه، فضای کریپتو هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد. ثانیاً، بدان معنی است که این صنعت فضای زیادی برای رشد دارد. کریپتو درحال حاضر از بازار سهام عملکرد بسیار بهتری دارد.

منبع: bitcoinist

 

 


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب