-
چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۴۰۰

Ripple در اولین دادگاه خود، برای دسترسی به اسناد SEC در ارزهای دیجیتال برنده شد

Ripple در اولین دادگاه خود، برای دسترسی به اسناد SEC در ارزهای دیجیتال برنده شد

وکلای ریپل به بررسی اسناد مربوط به XRP، توکن ریپل در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) خواهند پرداخت.

به وکلای Ripple اجازه ی دسترسی به اسناد کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در رابطه با ارزهای دیجیتال، که در آن به « بیان تفسیر یا نظرات آژانس » در مورد دارایی های دیجیتال اشاره شده؛ داده شده است.

طبق گزارشLaw360، قاضی سارا نتبورن، قاضی دادگاه ایالات متحده به درخواست متهمان « در بخش عمده ای » موافقت كرد و تعیین كرد كه صورت جلسه های یادداشت های مربوط به ارزهای دیجیتال در  SECقابل استفاده باشد. Netburn اظهار داشت که ارتباطات ایمیل کارمندان به یکدیگر مشمول این موضوع نمی‌شود.

همچنین نتبورن به SEC و Ripple اجازه ی اعتراض به این حکم را صادر کند.

در ماه دسامبر، SEC شکایتی را مطرح کرد که ادعا می کند شرکت Ripple، برد گارلینگهاوس، مدیر عامل آن و کریستین لارسن، رئیس هیئت مدیره ی آن، ۱.۳۸ میلیارد دلار از طریق فروش اوراق بهادار بدون مجوز در آگوست ۲۰۱۳ ارائه داد.

شرکت ریپل دعوی SEC را به چالش کشیده و ادعا کرده است که XRP شبیه بیت کوین یا اتریوم است هر دو توسط کمیسیون SEC به عنوان کالا دسته‌بندی شده‌اند؛ علاوه بر این، به انتقاد از این موضوع پرداخت که این آژانس برای ادعای خود علیه ریپل ۸ سال منتظر مانده است.

Law360 گزارش می دهد كه متیو سولومون، مشاور گارلینگهاوس، معتقد است كه اگر آن ها شواهدی را در نظر بگیرند كه تنظیم كننده XRP را مشابه BTC یا Ether دانسته است، پرونده شکایت از جانب کميسيون SEC به پایان خواهد رسید. سالومون هم‌چنین خاطرنشان کرد که صلاحیت این قانپکدتز فراتر از اوراق بهادار نیست.

با توجه به اینکه SEC هشت سال طول کشید تا شکایت خود را علیه Ripple مطرح کند، وکلای شرکت همچنین معتقدند که اگر بتوانند اسنادی را ارائه دهند که تعیین کننده های متناقض مربوط به طبقه بندی تنظیم کننده ریپل باشد، ادعاهای SEC را تضعیف می کنند.

سولومون اظهار داشت:

« ما برای دفاع از خود به دستیابی به این اسناد نیاز داریم. »

با این حال، دوگان بلیس، مشاورSEC  به انتقاد از ریپل پرداخته است که به جای دفاع از اقدامات غیرقانونی آن، با موشکافی در بررسی های داخلی کمیسیون « در دادگاه » پرداخته است:

« اقدامات ریپل همان مواردی است که باید در اینجا مورد توجه قرار گیرد. »

در طول جلسه دادرسی، قاضی نتبورن به توجهات بالا از سوی عموم مردم هم اشاره کرد و گفت در طول جلسه استماع، بیش از ۵۰۰ نفر با استفاده از یک تلفن عمومی تماس گرفته و پیگیر پرونده بودند. قاضی نتبورن همچنین نسبت به پخش مجدد صدا از جلسه دادگاه برخلاف مقررات نیویورک هشدار داد.

او گفت:

« هر کس اقدام به این کار کند، ممکن است تحت مجازات کیفری قرار گیرد. »

خارج از دادگاه

در تاریخ ۶ آوریل، جرمی هوگان، که این پرونده را پیگیری می کند، در توییتر حکمی را منتشر کرد که نشان می دهد ریپل به عنوان یک شرکت ارزهای دیجیتال شناخته شده است.

هوگان افزود:

« SEC اکنون باید به دادگاه توضیح دهد که چگونه یک ارز دیجیتال به اوراق بهادار دیجیتال تبدیل شده است. »

علی رغم شکایت SEC، قیمت XRP، از ابتدای آوریل تقریباً ۱۰۰٪ افزایش یافته است. قیمت XRP طی ۲۴ ساعت گذشته تقریباً ۲۰٪ افزایش داشته و در حال حاضر با قیمت ۱.۰۸ دلار معامله می شود.

 

منبع: Cointelegraph

مترجم: حاتمی


به اشتراک بگذارید:
نظرات:

آخرین مطالب