z آخرین مطالب | بیتی‌بن
-

خبرها


در هفته ی گذشته ۲۵۶۰۰ بیت کوین معادل ۱.۲ میلیارد دلار از صرافی Coinbase خارج شد

به طور خلاصه:  در هفته ی گذشته ۲۵۶۰۰ بیت کوین از صرافی Coinbase خارج شده است.  در ۲۵ فوریه ۱۳۰۰۰ بیت کوین از صرافی Coinbase خارج شد.  این نشان می دهد که مؤسسات با تسهیل اکثر سفارشات در صرافی Coinbase، قیمت بیت کوین را افزایش می دهند.  قیمت بیت کوین ممکن است به لطف تصویب لایحه محرک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری توسط کنگره ایالات متحده مجددا بهبود یافت. در هفته گذشته، ۲۵۶۰۰ بیت کوین ( با ارزش معادل ۱.۲ میلیارد دلار ) از صرافی Coinbase خارج شده است. این خبر توسط تیم Bloqport در توییتر منتشر شده است. « طی هفته ی گذشته، ۲۵۶۰۰ #بیت کوین ( معادل ۱.۲ میلیارد دلار ) از صرافی Coinbase خارج شده است. » مؤسسات در حال ذخیره ی بیت کوین هستند به احتمال زیاد چنین حجم عظیمی از بیت کوین که از صرافی Coinbase خارج شده وارد کیف پول سرد چندین مؤسسه که در حال جمع آوری بیت کوین و اضافه کردن آن به ترازنامه شرکتشان خواهد بود. کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant، در ۲۵ام این ماه خبر از خروج ۱۳۰۰۰ بیت کوین از صرافی Coinbase داد و نمودار زیر را به اشتراک گذشت. « چند ساعت پیش ۱۳۰۰۰ بیت کوین از صرافی Coinbase خارج شد. به نظر می رسد این BTC ها به چندین کیف پول تحت نظر صرافی Coinbase مراجعه کرده اند. سرمایه گذاران نهادی ایالات متحده هنوز در حال خرید بیت کوین در قیمت ۴۸۰۰۰ دلار هستند. این قوی ترین سیگنال صعودی است که من تاکنون دیده ام. » عرضه ی بسته محرک اقتصادی ۱.۹ تریلیون دلاری به افزایش قیمت بیت کوین کمک می‌کند در زمان نگارش مقاله، بیت کوین در قیمت ۴۷۴۰۰ دلار معامله می شود تا تلاش کند محدوده ی قیمت ۴۸هراز دلار را به عنوان پشتیبانی بدست آورد. محدوده ی قیمت اخیر در تعطیلی هفتگی و ماهانه فردا بسیار مهم خواهد بود زیرا تعیین می کند که صعود بیت کوین تا ماه مارس حفظ می شود یا خیر. با این حال، ممکن است کنگره ایالات متحده پس از تصویب لایحه ی بسته ی محرک اقتصادی ۱.۹تریلیون دلاری COVID، به بیت کوین جان تازه ای ببخشد. سنای آمریکا آخرین مانع تصویب این لایحه است. باتوجه به این که حزب دموکرات آمریکا تصمیم گیرنده اصلی در این قضیه است، به احتمال زیاد تصویب این طرح با کمترین مقاومت پیش می رود. در بسته ی محرک جدید، ۱۴۰۰ دلار برای هر فرد مقیم ایالات متحده و برابر با همان مقدار برای هر فرد تحت پوشش وی پرداخت می شود. بنابراین، بنابراین از این جهت که ممکن است بسته تعلق گرفته به آنها صرف خرید ارزهای دیجیتال شود، انتظار می‌رود فشار فروش در روزهای پایانی این هفته و ماه جاری میلادی کمتر شود. منبع: Ethereumworldnews مترجم: حاتمی

یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
آذری جهرمی: بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را به رسمیت می شناسد

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت ارز دیجیتال بومی در کشور اظهار کرد که اکنون بانک مرکزی از مرحله‌ای که به صورت کلی ارزهای دیجیتال را به عنوان یک فرآیند و تکنولوژی رد می‌کرد، به مرحله‌ای رسیده که ارزهای دیجیتال را به رسمیت بشناسد و با آن ها معامله کند.

چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹
با سرمایه گذاری ۱۷۰ میلیون دلاری شرکت Square، قیمت بیت کوین دو برابر خواهد شد

جک دروسی مدیرعامل شرکت Square اکنون تقریباً ۳۳۱۸ بیت کوین در اختیار دارد.

چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۹

‌آموزش‌ها


نمودار شمعی چیست؟ الگوهای شمعی در تحلیل تکنیکال

در این مقاله آموزشی به بررسی 12 نمونه از الگوهای شمعی در تحلیل تکنیکال می پردازیم

دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹
خصوصیات بلاک چین ( Blockchain )

چند نمونه از خصوصیات بلاک چین ( Blockchain ) از قرار زیر است:

چهارشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۹
تشریح تراکنش در یک ارز دیجیتال

کریپتو کارنسی ها یا ارزهای رمزنگاری شده همانطور که ازنامشان پیداست، با کریپتوگرافی (رمزنگاری) محافظت می شوند. رمزنگاری، هنر پنهان کردن راز و رمزها با استفاده از ریاضیات است.

سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹

مقاله‌ها


۳ دلیل سقوط مجدد بیت کوین از محدوده ی ۱۹۵۰۰ دلار

قیمت بیت کوین پس از افزایش قیمت به بیش از ۱۹۵۷۰ دلار به طور ناگهانی در یک رالی شبانه ۲.۵٪ افت داشت.

چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹
تحلیل رفتار نهنگ های بیت کوین: خرید با قیمت پایین، فروش با قیمت بالا

طبق داده های منتشر شده ی اخیر معاملات ارزهای دیجیتال در صرافی OKEx نشان دهنده ی این است که رفتار سرمایه‌ گذاران بزرگ بازار بیت کوین یا همان « نهنگ ‌ها »، تاثیر به سزایی در قیمت این ارز دیجیتال دارد؛ چرا که بیت کوین در ماه نوامبر به بالاترین میزان خود رسید.

شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۹
دلیل ایجاد ارزهای دیجیتال چیست؟

دلیل ایجاد ارزهای دیجیتال معتبر می تواند در این دو دسته کلی جای گیرند:

چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹

ویدیوها


کیف پول ارزهای دیجیتال در یک نگاه (ویدیویی)
شنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
انقلاب بلاک چین، خالق اتریوم کیست؟
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
اثبات کار چیست؟(POW)
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
ماینینگ ارز های دیجیتالی (بیت کوین)
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
بلاک چین (BlockChain) چیست؟
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹